Křest Pohádkové kuchařky

8. únor 2011 | 08.07 |

Pozvánka na křest Pohádkové kuchařky

     Po loňském úspěchu virtuálního křestu pohádkové sbírky Kouzelná zahrada se letos bude konat 17. února křest Pohádkové kuchařky (malého průvodce slovinskou kuchyní). Stejně jako před rokem se sejdou autorky se svými čtenáři, fanoušky a milými hosty na Facebooku ve skupině Kouzelná zahrada a představí ukázky z nové knížky.

   Původně mělo jít jen o jednu kapitolu Průvodce pohádkovým Slovinskem, ale materiálu bylo mnohem víc, takže vznikla samostatná publikace. Kromě receptů na chutná a většinou jednoduchá jídla obsahuje příběhy z mytologie a pohádky o chlebu, pohance, včelách... Povídání doplňují barevné fotografie a černobílé ilustrace Magdy Štajnerové.

     Kmotrou knížky se stala paní Michaela Štravs Matanelli, která žije ve Slovinsku se svým manželem.

Pozvání na křest přijali zajímaví hosté (mezi prvními spisovatelka Renata Petříčková, hudební skladatel a spisovatel Lubomír Müller, regionální autorka ze Slovácka Anna Mikesková), kteří představí nejen slovinské speciality, ale i své domácí pohádkové recepty s fotografiemi a ilustracemi. Spisovatelé zároveň věnovali svá díla s autogramy do dražby na pomoc Perinatologickému centru v Hradci Králové. Dlouhodobější materiální pomoc (sbírky, šicí dílny, výstavy a přednášky) pro nedonošená miminka organizuje nové mateřské centrum Matami v Poličce. Mediální podporu poskytne nový web Maminky maminkám, kde budou publikovány všechny recepty a reportáže z akcí.

     Součástí programu bude pohádkové vaření (zapojí se i děti z dětského domova v Poličce), příběhy ze slovinské kuchyně, nová pohádka Červená krabička a výtvarná soutěž pro děti z dětského domova, přehlídka obrázků z klubu Pohádkové ilustrace, pohádková anketa, aukce knih a obrázků (např. Láska je všechno, láska je nic, Jsem těhotná, ne nemocná, Pohádky ze Stříbrného města), obrázky ze Slovinska, zajímavé články...

     Akce se bude konat po celý den až do pozdních nočních hodin na Facebooku ve skupině Kouzelná zahrada, pro neregistrované byl založen blog www.pohadkovakucharka.svetu.cz. Výtěžek z aukcí bude převeden na transparentní účet organizace Babyklokánci, ze kterého se nakoupí potřebné pomůcky pro nedonošená miminka v Hradci Králové.

     Křest Pohádkové kuchařky je veřejný. Bavit se, vařit, soutěžit a pomáhat můžete i vy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře