Portfolio

25. červenec 2011 | 20.18 | rubrika: Portfolio

Knížky, projekty, psaní na zakázku, korektury...

Pták Zlatoper

    Scan0009     Červené krabičky  titulka

  

Průvodce pohádkovým Slovinskem

Kouzelná zahrada

Pohádková kuchařka

Zlatý střevíček

Červená krabička

Projekt Pohádky pro společné čtení (pro dyslektiky, podpořený grantem MŠMT)

- pohádky ke stažení zdarma na stránkách Městské knihovny ve Svitavách

web Pohádky pro společné čtení

PR články na zakázku

Do Chorvatska s malými dětmi - ostrov Pag

Novinky na trhu s hypotékami

Novinky v oblasti hypoték

Truhlářství Švagr

Koupili byste si ojetý automobil v autobazaru?

Prázdniny se psem

Web Maminky maminkám

Letošní dovolená

Kouzlo lidových pohádek

Za pohádkami do Borůvkového království

Pohádky z kouzelné zahrádky

Web Akce- novinky

Web Rodina

Korektury knih, diplomových a bakalářských prací

Petr Hrůša: Paragon na vraždu

Eva Molíková: Bez duše

Petra Antonovová: Příběhy křížů, kapliček a božích muk na Holešovsku

Milena Doušková

Kontakt: a.vorlickova@gmail.com

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Za zdravím na Jadran do Chorvatska

2. červenec 2011 | 13.34 | rubrika: Portfolio

Za zdravím na Jadran do Chorvatska

Asi většina z nás suchozemců touží aspoň pár dní v roce strávit na pláži u moře. Také lékaři doporučují blahodárné účinky slunce a mořské vody na celý náš organismus. Na psychiku je vhodný odpočinek bez internetu a mobilu, slunce působí euforicky, nálada se zlepšuje a stres se uvolňuje. Sluneční paprsky jsou zdrojem vitamínu D, který je dobrý na zdravé kosti našich dětí, starší chrání před roztroušenou sklerózou, Alzheimerovou chorobou či karcinomem prostaty. V kombinaci s mořskou vodou, která je bohatá na magnezium, působí na zklidnění kožních problémů, jako je lupénka a atopický exém.

Do Chorvatska jezdili naši turisté a jejich lékaři již před 100 lety a tradice stále pokračuje. Pro rodiny s malými dětmi, které chtějí svým dětem dopřát ozdravný pobyt u moře a nechtějí investovat příliš mnoho financí a času na cestu, je tu Istrie a Kvarnerské ostrovy. Pobřeží je hodně členité, kamenité,  pláže většinou betonové, na druhou stranu je zde spousta historických městeček s památkami a přírodní zajímavosti. U Kvarnerského zálivu se nachází několik ostrovů – největší oblíbený Krk, Cres, Rab, Lošinj, o něco jižněji ostrov Pag.

Většina z ostrovů působí na první dojem  jako holá, neobydlená pustina (Cres, Krk, Rab, Pag, Goli otok, Grgur), při bližším seznámení s nimi však návštěvník zjistí, že jde u některých o ostrovy pohostinné, v některých částech s hojností vegetace a s příjemnými plážemi, s pozoruhodnými starými městy a obcemi s bohatým turistickým ruchem.

Ostrov Pag bývá cílem turistů, kteří dávají přednost jednoduššímu a levnějšímu pobytu na Jadranu, klidu a čistému moři a nehledají příliš hlučné společenské zábavy a intenzivní noční život. Na mnoha místech je velmi pěkné koupání - proslulé jsou písečné a oblázkové pláže na pobřeží Pažského zálivu (Pag a Novalja). V původně malých rybářských vesničkách vznikla dnes turistická centra s apartmánovými domy nabízejícími levné ubytování zejména rodinám s malými dětmi.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Báječná rodinná dovolená na Valašsku

2. červenec 2011 | 13.26 | rubrika: Portfolio

Báječná rodinná dovolená na Valašsku

Krásné teplé dny posledních týdnů svádějí ke snění o báječných prázdninách. Malí školáci, batolata i jejich rodiče si určitě zaslouží prožít pár společných dní plných pohody, sluníčka a smíchu. Přichází ten pravý čas plánování a vybírání. Vypravit se k moři, nebo si vychutnávat krásy české přírody?

Pokud jste se rozhodli netrmácet se do zahraničí, ale užívat si v některém z malebných koutů naší země, můžete tentokrát zamířit na východní Moravu. Hostýnské a Vizovické vrchy a okolí Zlína mají svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout.

Na Valašsku, v malebném údolí s jezerem se nachází rekreační zařízení, které by mohlo naplnit vaše představy – Activitypark Hotel Všemina. Hotel se zaměřuje především na pobyty rodin s dětmi. Samozřejmostí jsou dětské slevy a pobyt nejmenších (do 5 let) zdarma. K dispozici jsou dětské postýlky, v restauraci můžete využít dětské jídelní stoličky. Ráno vám k snídani na vyžádání připraví mléčné kaše v několika příchutích nebo ovocnou přesnídávku jako doplněk nabídky snídaňového rautu. Hotel nabízí výborné zázemí pro dětskou zábavu na celý den ve velkém dětském koutku plném průlezek a hraček a také na venkovním hřišti.

Aktivní sportovci mohou využít 4 tenisové dvorce, půjčovnu horských kol, možnost úschovy vlastních kol, projížďky na koních, nebo spoustu adrenalinových aktivit jako je lanové centrum a čtyřkolky. Ti, kteří se rádi nechají hýčkat, mají k dispozici relaxační centrum s bazénem a mořskou vodou, vířivkou a saunou. Masáže, peelingy a zábaly ve wellness centru vrátí znavenému tělu svěžest a krásu.

Je tohle představa vaší ideální dovolené? Pak neváhejte (o rodinné pobyty bývá díky slevám velký zájem) a zarezervujte si svůj pobyt v Activitypark Hotelu Všemina co nejdřív.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)